Norfolk Bowls Association

 

Fixture List 2013

 

 

 

County

 

Venue

Type

Start

Result

Details

May

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday

4th

Huntingdonshire

at

Brampton Inst

ECL

10:30 AM

W 130(20)-(2)106

Result Details

Sunday

5th

Middleton Cup Trial

at

Dunmow

MC

10:30 AM

W 108-105

Result Details

Tuesday

7th

Lincolnshire

at

Connaught B.C.

F

2:00 PM

 

 

Thursday

9th

E.C.B.A.

at

Diss& District B.C.

F

2:00 PM

 

 

Sunday

12th

Hertfordshire

at

Royston BC

U25 2x4

10:30 AM

W 44-35

Result Details

Tuesday

28th

Huntingdonshire

at

Eaton Socon B.C.

F

2:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

June

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday

1st

Huntingdonshire

at

Parkway B.C.

MC

2:00 PM

W 119(14)-(8)111

Result Details

Sunday

2nd

Suffolk

at

Wymondham Dell B.C.

U/30

10:00 AM

W 6(11)-(0)0

Team Selections

Sunday

2nd

Hertfordshire

at

Wymondham Dell B.C.

U/30

2:00 PM

W 6(11)-(0)0

Team Selections

Saturday

8th

Essex

at

County Arts B.C.

ECL

10:30 AM

W 120(17)-(5)109

Result Details

Sunday

9th

Hertfordshire

at

Rosedale B.C. Cheshunt

2x4

10:30 AM

W 48-36

Result Details

Tuesday

11th

Surrey

at

Sutton B.C.

F

2:00 PM

 

 

Saturday

15th

Northamptonshire

at

Kingsthorpe B.C.

MC

2:00 PM

W 117(16)-(6)113

Result Details

Sunday

16th

Huntingdonshire

at

Maulden B.C.

U25 2x4

10:30 AM

L 32-33

Result Details

Sunday

16th

Royal Household

at

Away

F

2:00 PM

 

 

Tuesday

18th

Northamptonshire

at

Freethorpe B.C.

F

2:00 PM

 

 

Thursday

20th

Suffolk

at

Hingham Rec B.C.

F

2:00 PM

 

 

Sunday

23rd

Essex

at

St Neots B.C.

2x4

10:30 AM

L 36-41

Result Details

Sunday

23rd

Huntingdonshire

at

Brampton Institute BC

U/30

10:00 AM

L 61(2)-(9)69

Result Details

Sunday

23rd

Bedfordshire

at

Brampton Institute BC

U/30

2:00 PM

W 58(9)-(2)50

Result Details

Tuesday

25th

Essex

at

Thorpe-le-Soken B.C.

F

2:00 PM

 

 

Saturday

29th

Cambridgeshire

at

Wymondham Dell B.C.

ECL

10:30 AM

W 134(17)-(5)110

Result Details

 

 

 

 

 

 

 

 

 

July

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday

6th

Bedfordshire

at

Norfolk B.C.

MC

2:00 PM

W 139(22)-(0)81

Result Details

Tuesday

9th

Warwickshire

at

Stoke B.C.

F

2:00 PM

 

 

Thursday

11th

Hertfordshire

at

Cawston B.C.

F

2:00 PM

 

 

Saturday

13th

Hertfordshire

at

Shire Park B.C.

ECL

10:30 AM

L 88(6)-(16)126

Result Details

Thursday

18th

Nottinghamshire

at

North Walsham B.C.

F

2:00 PM

 

 

Saturday

20th

Essex

at

Chesterton B.C.

MC

2:00 PM

L 101(6)-(16)117

Result Details

Sunday

21st

Essex

at

Sawston B.C.

U/30

10:00 AM

W 67(9)-(2)44

Result Details

Sunday

21st

Cambridgeshire

at

Sawston B.C.

U/30

2:00 PM

W 78(11)-(0)47

Result Details

Saturday

27th

Bedfordshire

at

R.G. Carters B.C.

ECL

10:30 AM

W 127(16)-(6)97

Result Details

Tuesday

30th

Cambridgeshire

at

Bottisham B.C.

F

2:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

August

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday

3rd

Suffolk

at

Halesworth B.C.

ECL

10:30 AM

W 128(16)-(6)97

 

Tuesday

6th

Buckinghamshire

at

Wymondham Dell B.C.

F

2:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

September

 

 

 

 

 

 

 

 

Thursday

5th

Middlesex

at

Bush Hill Park B.C.

F

2:00 PM

 

 

Thursday

12th

Sussex

at

County Arts B.C.

F

2:00 PM